Rustik Perde Yıkama

Rustik Perde Yıkama

Rustik Perde yıkamak uzmanlık gerektiren özel bir işlemdir ve her perdenin kendi içerisinde özel yıkama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar uzmanlar tarafından iyi bilinir ve bu yönde yıkama teknikleri perdelere uygulanır.

Rustik perde de bir perde çeşididir ve farklı bir yıkama yöntemi gerektirir. Ağartıcı maddeler bu perdeler özel içerikli olduğu için yıkama esnasında kullanılmamalıdırlar. Bu tür maddeler perdelerin desenleri silmekte ve perdelerin hafif dokusuna zarar vermektedirler. Bu nedenle seçilen deterjanın içeriğine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Perdeler yıkama konusunda deneyimli kişiler tarafından yıkanmalıdırlar. Yıkama işlemi perde deforme edilmeden yapılmalıdır ve işlemlerde sıkma yapılmamalıdır. Sıkma perdenin oldukça kırışmasına ve şeklinin bozulmasına sebep olacak bir işlemdir.

Bu perdelerin ütülenmesi sırasında buhar ayarına çok dikkat edilmeli ve kumaşı için uygun olan buhar ayarı kullanılmalıdır. Perdeleri kurutma işlemi direk güneş veya ısıl işleme tabi tutulmadan yapılmalıdır. Bu sebeple perde yıpranmalarına engel olunmalıdır.

Perdenin üzerine dökülen sıvı veya çeşitli lekelere anında müdahale edilmelidir, lekeli kısım ıslak bir bez veya bir ıslak mendil yardımı ile lekeden arındırılmalıdır. Böylece leke perdenin derinlerine işlemeden perdeden uzaklaştırılacak ve kalıcı hasarlara engel olunacaktır.

Perdeler üzerinde arap sabunu, renkli deterjan gibi kimyasal maddeler kesinlikle uygulanmamalıdır. Perdelerin yıkama işlemi gerçekleştirilmeden önce, perdeler suya bastırılmalı ve üzerilerindeki toz ve kir akıtılmalıdır. Daha sonrasında yıkama işlemlerine geçilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Elbette perdenizi uzman ellere teslim etmek perdelerin yıkanmasındaki en önemli ve en iyi yöntem olacaktır. Bu sebeple ekonomiden zamandan ve emekten tasarruf etmek için perdelerinizi uzman ellere teslime edebilirsiniz. Kaliteli hizmet aldığınız takdirde perdeleriniz ışıl ışıl parlayacak ve yeni alınmış ve takılmış gibi tertemiz görünecektir.

SON YAZILAR
Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama Facebook SayfasıAnkara Perde Yıkama Twitter SayfasıAnkara Perde Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK