Stor Perde Yıkama

Stor Perde Yıkama

Stor perdeler keskin ve sert dokulara sahip olan perdelerdir. Bu nedenle nasıl yıkanacağı ve temizleneceği hakkında pek çok kişi her hangi bir bilgiye sahip olmamaktadır. Stor perdeler kendi içerisinde ahşap, kumaş, sunscreen olarak üç çeşide ayrılmaktadırlar.

Ahşap Stor Perde Yıkama

Ahşap perdeler kolaylıkla kir tutan yapıya sahip değildirler ve temizliği kolay sağlanmaktadır. Bir ıslak bez yardımı ile üzerindeki toz alınır. Ahşap stor perdeler belirli zaman aralıkları ile kaz tüyü veya fiber toz tutucular yardımı ile silinebilir. Yağ ve sigara lekelerine de aynı şekilde işlemler uygulanır. Çok detaylı bir temizlik gerekmemektedir.

Kumaş Stor Perde Yıkama

Stor perdeler kumaş yapıda olsalar da makine de yıkanmazlar, çünkü makinede yıkanmaları şekillerinin bozulmasına sebebiyet verir. Zorlu lekelerde düz zemine yatırılan perde köpüklü ve deterjanlı bir bezle temizlenebilir. Temizleme işlemine geçilmeden önce elektrik süpürgesinin fırçalı ucuyla perdenin tozu alınmalıdır. Perdecinize danışarak da perdenizin kumaşına en uygun olan yıkama yöntemini belirleyebilirsiniz.

Sunscreen Stor Perde Yıkama

Bu perdeler stor perdeler ile aynı özelliğe sahiplerdir. Kumaşın yapısı cam elyafı veya screen stor olan bu storlar yıkamak için uygun perde modelleridir. Perdeyi sisteminden ayırarak düz bir zeminde fırça yardımı ile fırçalayabilirsiniz. Bu perdenin temizliği için yeterli olacaktır.

Bu 3 tip perdenin de kurutulması esnasında doğrudan güneş ışığına tabi olmaması gerekmektedir. Çünkü doğrudan güneş ışığı perdenin dokusuna etki eden ve perdeyi yıpratan bir şeydir. Bu nedenle yıkama işlemleri kadar kurutma işlemlerinde de dikkatli olunmalıdır.

Yine de bu işlemler evlerde uygulaması zor olduğundan bir uzmana veya bir firmaya başvurmak en etkili ve iyi yöntem olabilir. Temiz perdeli günler ışıl ışıl perdeler dileriz.

SON YAZILAR
Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama
Ankara Perde Yıkama Facebook SayfasıAnkara Perde Yıkama Twitter SayfasıAnkara Perde Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK